Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Reprezentantky trénují v Chebu. Prověří je tradiční turnaj a kvalitní soupeři

24/11/2021 | MS 2021
Švýcarsko, Island a záložní norský výběr – to jsou soupeři českých reprezentantek pro přípravný kemp v Chebu. Kompletní nominovaný český tým se už společně připravuje v Chebu a trenér Bašný má naplánováno, jak herní přípravu vytěžit na maximum. Páteční a sobotní zápas českého týmu můžete sledovat živě na HbbTV (zeleném tlačítku) ČT Sport nebo na webu České televize.
Reprezentantky trénují v Chebu. Prověří je tradiční turnaj a kvalitní soupeři

 

Hráčky trénují v Chebu od pondělního odpoledne. „Jsme tam, kde jsme podle plánu měli být. Hráčky jsou na kempu kompletní, Hana Mučková se připojuje ve středu odpoledne,“ popsal aktuální stav týmu v Chebu trenér Jan Bašný.

„Tým se hodně obměnil. V této sestavě, řekněme 16 až 18 hráček, jsme ještě nehráli. Je to takový nově tvořený tým. Turnajová příprava tak bude zaměřená na to zapracovat maximální počet hráček do našeho herního systému. Všechny hráčky si musí náš herní systém vyzkoušet a zažít tak, abychom pak měli ještě den dva na to, si potřebné věci případně upravit,“ plánuje Bašný.

Ten také nechce před šampionátem příliš zatížit hráčky základní sestavy, síly chce rozložit rovnoměrně. „Na mistrovství světa se hraje řekněme minimálně 12 dnů, v nich je 6 zápasů a to se v omezené sestavě odehrát nedá. Takže chceme mít možnost využít maximální počet hráček,“ zdůvodnil Bašný. I proto neodehrají všechny hráčky v Chebu všechna tři utkání. „V přípravě určitě neodehrají ty hráčky, které čeká velká zátěž na mistrovství světa, všechny tři zápasy turnaje. Odehrají každá jen dvě utkání a to tak, abychom navíc vyzkoušeli zápasový rytmus, který nás čeká na šampionátu.“

Bašného také těší, že se přes covidové těžkosti podařilo do Chebu pozvat kvalitní protivníky. „Čekají nás velmi dobré soupeřky. Kdyby tento tým Norek byl na mistrovství světa, rozhodně by se umístil v první osmičce. Je tam několik hráček z týmu Vipers, který vyhrál Ligu mistryň,“ upozornil Bašný.

Jeho slova potvrdila i Markéta Jeřábková, která v norském velkoklubu nově působí: „V Chebu budeme hrát prakticky proti čtvrtině našeho týmu. V klubu Vipers před MS prakticky nikdo nezůstal, téměř všechny hráčky plní reprezentační povinnosti. A jestli je tento druhý norský tým kvalitní? Určitě. V Norsku je házená na úplně jiné úrovni. I tento záložní tým by se rozhodně na světovém šampionátu umístil velmi dobře.“

Kromě Norek v Chebu český tým prověří ještě Island a Švýcarsko. „Oba dva týmy potvrdily svou kvalitu v poslední době. Islanďanky před měsícem v kvalifikaci vyhrály nad Srbkami, to je výsledek, který mluví za vše. Se Švýcarkami jsme hráli v kvalifikaci v dubnu my. Víme, že jsme přes ně přešli tak tak. Takže velmi kvalitní soupeři. Možná, že Island a Švýcarsko nedosahují úplně úrovně Maďarska a Německa, ale určitě by byly zdatným soupeřem pro Slovenky,“

Do turnaje v Chebu vstoupí český výběr už ve čtvrtek v podvečer zápasem proti Švýcarsku. Toto utkání nebude streamováno z taktických důvodů.

Páteční a sobotní utkání českého týmu bude možné sledovat v přímém přenosu na HbbTV ČT Sport (zelené tlačítko chytré televize) a na webu České televize.

 

Nominace pro přípravný kemp a turnaj O štít města Chebu 2021:

Brankářky: Kudláčková Petra (JDA Dijon Handball, FRA), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba), Řezáčová Karin (DHC Plzeň)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (Vipers Kristiansand, NOR), Cholevová Charlotte (DHK Baník Most), Kašpárková Magda (DHK Zora Olomouc)

Střední spojky: Franková Julie (DHC Slavia Praha), Kordovská Kamila (HSG Blomberg Lippe, GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most),

Pravé spojky: Hurychová Markéta (HBC Saint Amand les Eaux, FRA), Kovářová Sára (Kastamonu Belediyesi Gsk, TUR), Polášková Silvie (TJ Sokol Poruba)

Levá křídla: Malá Veronika (SG BBM Bietigheim, GER), Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Königová Kristýna (TJ Sokol Lázně Kynžvart)

Pivotky: Andrýsková Veronika (DHK Baník Most), Holanová Michaela (DHK Baník Most), Stellnerová Alena (Sokol Písek)

Pravá křídla: Knedlíková Jana (Vipers Kristiansand, NOR), Zachová Dominika (Thüringer HC, GER)

 

O štít města Chebu – program:

Čtvrtek 25. listopadu

18.00 Island – Norsko

20.00 Česká republika – Švýcarsko

Pátek 26. listopadu

18.00 Norsko – Česká republika - přímý přenos HbbTV (zelené tlačítko) ČT Sport nebo na webu České televize

20.00 Švýcarsko – Island

Sobota 27. listopadu

12.00 Norsko – Švýcarsko

14.00 Česká republika - Island - přímý přenos HbbTV (zelené tlačítko) ČT Sport nebo na webu České televize