Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenky se na EURU utkají s Francií, Německem a Rumunskem

10/02/2021
V první polovině srpna se nejtalentovanější házenkářky do 17 let utkají v Černé Hoře o titul mistryň Evropy. V základní skupině se tam Češky utkají s týmy Franci, Německa a Rumunska.
Dorostenky se na EURU utkají s Francií, Německem a Rumunskem

 

České házenkářky se po letech vrací do nejlepší skupiny evropských týmů. Návrat mezi evropskou špičku vybojoval v roce 2019 tým dorostenek vítězstvím na turnaji EHF Championship v Itálii. Ovšem návrat k elitě českému týmu komplikuje současná situace, která týmu neumožňuje přípravu. A jelikož se evropské týmy dorostenecké kategorie ani neutkávají mezi sebou, těžko mohou trenéři posuzovat aktuální formu soupeřů.

„Mezi týmy, které nás mohly při losu potkat, pro nás nebylo na výběr. Proto ani nemůžeme říct, zda byl los příznivý či nikoliv. Přestože jména soupeřů budí jistě respekt, přesný stav ukáží až samotné souboje na palubovce. Z dlouhodobého pohledu na výsledky našich soupeřek můžeme konstatovat, že všechny mají medaile z těchto šampionátů a všechny téměř pravidelně patří do horní poloviny v celkovém umístění,“ okomentoval výsledný los, který Češkám za soupeřky v základní skupině přisoudil týmy Francie, Německa a Rumunska, trenér dorosteneckého výběru Michal Červenka, který vedl předcházející dorostenecký výběr se svými kolegy z realizačního týmu také na klíčovém EHF Championship v Itálii.

Také Červenka připomněl, že týmu chybí jak společná příprava, tak poměření s protivníky. „V tuto dobu především chybí jakékoliv srovnání. Neproběhlo otevřené ME ve Švédsku, odkud jsme si mohli odvézt první, alespoň částečný, obraz rozložení sil. Je třeba brát v úvahu i specifikum této kategorie - rozložení sil ještě nemusí přesně kopírovat stav v dospělých složkách. Uvidíme, pro koho tato částečná anonymita bude výhodou,“ upozornil Červenka.

Český tým se tak chce soustředit především na sebe a na to, aby byl v rámci dostupných možností dobře připraven i přesto, že české dorostenecké soutěže aktuálně nemohou probíhat. „Naše pozice je v tuto chvíli jasná. Nespekulujme o postupových ambicích a šancích. Teď je naším cílem se, i přes nelehkou dobu, co nejlépe připravit,“ uzavřel Červenka.

EHF EURO házenkářek do 17 let bude v termínu od 5. do 15. srpna 2021 hostit černohorská Podhorica.