Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Ve čtvrtek se Češi dozví soupeře pro základní skupinu EURA 2022, hrát budou v Bratislavě

03/05/2021
Kvalifikační boje završilo dvaatřicet týmů v neděli večer, teď 24 účastníků, kteří si vybojovali své místo na nadcházejícím EURU, vyhlíží los základních skupin. Nebudou čekat dlouho. Los je na programu už ve čtvrtek v 17 hodin.
Ve čtvrtek se Češi dozví soupeře pro základní skupinu EURA 2022, hrát budou v Bratislavě

 

20 týmů si svůj lístek na EURO vybojovalo v kvalifikaci, k nim se zařadí pořadatelé Maďarsko a Slovensko a finalisté EURA 2020 Španělsko a Chorvatsko.

Čtyřiadvacítka účastníků bude losem rozdělena ze čtyř košů do šesti čtyřčlenných základních skupin. Týmy byly do košů umístěny podle rankingu EHF, který byl aktualizován podle výsledků týmů v kvalifikačních skupinách. Češi do losu nakonec vstoupí ze třetího koše spolu s pořádajícím Slovenskem, Běloruskem, Islandem, Francií a Severní Makedonií. S těmito týmy se tedy v základní skupině neutká.

 

Koše pro los základních skupin EHF EURO 2022

Koš 1: Španělsko, Chorvatsko, Norsko, Slovinsko, Německo, Portugalsko (obhajující šampion, vicemistr a čtyři týmy na prvním místě kvalifikační skupiny)

Koš 2: Švédsko, Maďarsko, Rusko, Dánsko, Srbsko, Rakousko (pořadatel, čtyři týmy na prvním místě kvalifikační skupiny, a jeden tým na druhém místě kvalifikační skupiny)

Koš 3: Slovensko, Bělorusko, Island, Česká republika, Francie, Severní Makedonie (pořadatel a pět nejlépe hodnocených týmů na 2. místě kvalifikace)

Koš 4: Nizozemsko, Černá Hora, Ukrajina, Polsko, Bosna a Hercegovina, Litva (dva týmy na druhém místě kvalifikační skupiny a čtyři týmy na třetím místě kvalifikační skupiny)

 

Šest týmů už bylo pořadateli umístěno přímo do skupin. Vicemistr z Chorvatska bude hrát ve skupině A v Szegedu, spolupořadatel Maďarsko ve skupině B v Budapešti, Slovinsko ve skupině C v Debrecenu, Německo ve skupině D v Bratislavě, Slovensko ve skupině F v Košicích a Češi se představí také v Bratislavě, ve skupině E.

Z prvního koše tak Češi nastoupí proti některému z týmů Španělsko, Norsko a Portugalsko, ze druhého koše jim soupeřem bude kterýkoliv z celků kromě Maďarska.

 

Umístění vybraných týmů pořadateli

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Skupina E

Skupina F

Szeged

Budapešť

Debrecen

Bratislava

Bratislava

Košice

Chorvatsko

 

Slovinsko

Německo

 

 

 

Maďarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

Česká republika

Slovensko

 

 

 

 

 

 

 

Během losu tak bude nejprve vylosována trojice zbývajících týmů z prvního koše, poté pět týmů v druhého kose, tři zbývající týmy ze třetího koše a na konec celky ze čtvrtého koše.

Los EHF EURO bude vysílán živě. Pro Českou republiku má vysílací práva zakoupena stanice Sport 2. Los začíná ve čtvrtek 6. května v 17 hodin. Mimo Českou republiku je možné los sledovat na Facebooku Home of Handball, na Youtube kanálu Home of Handball a na EHF TV.

EHF EURO 2022 se uskuteční v termínu od 13. do 30. ledna 2022.