Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Hastík, Dostalík i Tomáš Musil posílí Majlont pro další sezónu

07/06/2021
Přestože ještě doznívají dojmy z nedávno ukončené sezóny, sbírají už týmy sily i posily na tu další. Maloměřice už nechtějí v příštím ročníku opakovat trápení na poslední příčce tabulky, angažují trojici atraktivních posil a do nové sezóny jdou s vyššími cíli, než bojovat o záchranu.
Hastík, Dostalík i Tomáš Musil posílí Majlont pro další sezónu

 

Na rozkolísanou covidovou sezónu nebudou v Maloměřicích vzpomínat úplně rádi. Poslední místo není nic, co by se zapisovalo tučným písmem do klubové kroniky, i tak ale viděl trenér Vít Musil, který i s kompletním realizačním týmem setrvá u týmu i v další sezóně, na předvedeném pozitiva. „Při zpětném ohlédnutí mi v hlavě asi nejvíce rezonují zkušenosti, protože těch jsme měli možnost sbírat opravdu velké množství. Nemyslím si, že je podstatné, zda byly pozitivní, nebo negativní. Rozhodující je v tomto ohledu to, jak s nimi dokážeme naložit a zúročit je v naší budoucí činnosti,“ zamýšlí se nad otázkou hodnocení uplynulého ročníku trenér Vít Musil.

Ví, že základní ambice týmu zůstaly nenaplněné. „Sportovním cílem bylo udržení extraligy a především vyhnutí se baráži. V tomto ohledu jsme náš cíl nenaplnili, protože jsme skončili na posledním místě a působení v extralize jsme ani nemohli obhájit na hřišti,“ zmiňuje netradiční záchranu Musil, kterého mrzí hlavně výpadek v nadstavbových bojích. „Úkolem pro základní část bylo neztratit bodový kontakt s dalšími týmy v tabulce, což se nám dařilo, ale play-out jsme herně nezvládli. Myslím si, že se na tom dost podepsalo to, že v březnu, těsně před play-out, jsme hráli pouze dva zápasy ve čtyřech týdnech a to s Plzní a Karvinou. Oba finalisté letošního play-off byli vysoce nad naše síly a nedokázali jsme se tak dostat do správné herní připravenosti na play-out, které jsme vnímali jako vrcholnou část sezóny.“

Do celého ročníku samozřejmě výrazně promluvily i covidové restrikce. „Sezóna byla pro všechny extrémně náročná. Proto musím smeknout před každým členem týmu, že to zvládli tak, jak to zvládli a nutně musím poděkovat všem, kteří se o nás na klubové, ale i mimoklubové úrovni, starali. Byl to rok sportu bez diváků. My si jejich podpory moc vážíme a těšíme se na ně, takže doufám, že to byl rok bez diváků poslední. Hrát bez diváků je prostě divné,“ říká Musil a už vyhlíží i k úkolům pro další sezónu.

 

 

„To, že budeme v nejvyšší soutěži pokračovat dál, musíme nutně vnímat jako závazek k pečlivé práci. Sice to zní jako klišé, ale tento soutěžní rok nám ukázal, čemu se vyvarovat a naopak na co více dbát. Na trenérské úrovni jsme si řekli, kde je nutné udělat změny a co potřebuje mužstvo do další sezóny, aby se výsledkově nepotácelo na posledních příčkách. Osobně si cením toho, že partneři od Majlontu nedávají ruce pryč, a že lidé v klubu neztrácejí chuť do práce, takže se už nyní těším, až se po pár týdnech odpočinku vrhneme do další práce,“ dodal už s úsměvem maloměřický trenér.

 

"Královopolské" posily

Klub zatím hlásí jediný odchod a to Lukáše Weintritta, který se z pracovních důvodů přestěhoval z Brna a vzdálenost a časové možnosti mu neumožní pravidelné dojíždění. Trenérský tým se naopak může se těšit na řadu kvalitních a hlavně extrémně zkušených posil. Jedná se například o Tomáše Musila, který se vrací do Maloměřic ze zahraničního angažmá v HSV Bad Blankenburg (Německo) a Michala Dostalíka a Viktora Hastíka, kteří přichází z SKKP Brno. Tyto příchody znamenají výrazné posílení na postu spojek a zejména na pivotu.

Více něž dva metry vysoká spojka odchovaná Královým Polem Tomáš Musil hrál za Maloměřice už před třemi roky, kdy výrazně pomohl k postupu do 1. ligy. Po té odešel na zkušenou do německého HSV Bad Blankenburg, odkud se i přes jiné nabídky k radosti Maloměřických vrací mezi „zelenožluté“. Jeho příchodem se má vyztužit maloměřická defenzíva a v útoku zvýšit palebná síla.

„Po tříletém angažmá v nižších německých soutěžích jsem rád, že se vracím zpět do českých vod. Byla to pro mě velmi zajímavá zkušenost, které si nesmírně vážím. Jsem ale rád, že jsem dostal příležitost, opět si zahrát nejvyšší soutěž v Česku, navíc v klubu, ze kterého jsem odcházel, a kde mám spoustu kamarádů. Těším se na nadcházející sezónu a doufám, že bude odehrána v normálním stavu a ve zdraví,“ říká první z maloměřických posil Tomáš Musil.

 

 

Michala Dostalíka není nutné v extralize zdlouhavě uvádět. Renomovaný pivot je v podstatě brněnská házenkářská hrající legenda. Odchovanec KP Brno působil třeba v Karviné, Frýdku – Místku, a hlavně v několika klubech na Islandu, kde získal několik ocenění. Zkušenosti nasbíral i v reprezentaci ČR, kde působil pod tehdejším kapitánem Karlem Nocarem. Z jeho příchodu do Maloměřic se může radovat opora Majlontu, brankář Michal Mazač, spoluhráč a spolužák ze základní školy. Po dlouhých letech si tak budou moci zahrát opět ve stejném dresu.

„Po uplynulé sezóně, kdy jsem poprvé v životě nebyl moc vytěžovaný, se těším, že by tomu mohlo být jinak. Chtěl bych zakončit kariéru jako hrající, a ne jako sedící házenkář. Vím, co ode mě Majlont čeká, a jsem si jistý, že mám klukům co dát. Navíc s klukama se známe dobře a tak si myslím, že nebude problém zapadnout do kolektivu a přispět k lepším výsledkům, než tomu bylo v této sezóně. Fyzicky jsem na tom výborně, možná nejlépe za poslední roky. Nikdy jsem nebyl vážně zraněný, jsem jako ještěrka, všechny funkce se mi hned obnoví,“ směje se sympatický pivot a dodává: „Mým osobním cílem je být v tabulce výše, než druhé brněnské družstvo.“

Spolu s Dostalíkem přichází do Maloměřic z opačného konce Brně i Viktor Hastík, střední spojka s kreativním myšlením a překvapivou střelou. Odchovanec Tatranu Bohunice, který se v mladším dorostu přesunul do KP Brno, poté zamířil do tréninkového centra mládeže v Zubří, kde nastartoval svou bohatou hráčskou kariéru. Z extraligových týmů mimo SKKP Brno prošel i Karvinou, se kterou získal titul mistra ČR, Přerovem a Hranicemi. Má za sebou i zahraniční angažmá v Maďarsku.

 

 

„Jsme jednoznačně spokojení. S Tomem jsme už spolupracovali, sice ještě na amatérské úrovni, ale o to víc se na to opět těším. Všichni tři jsou to bezesporu zkušení brněnští házenkáři a vědí, jak se má na vrcholové úrovni pracovat. Osobně si od jejich příchodu slibuju to, že do mužstva vnesou potřebnou jiskru, která je občas potřeba pro to, aby neuvadlo tréninkové nasazení, nebo aby se zvedla morálka mužstva v utkání. O tom, že všichni mají co předávat mladším spoluhráčům, taky není pochyb,“ pochvaluje si posily trenér Vít Musil.

O tom, zda pomůžou Maloměřicím na vyšší příčky, rozhodne už příští sezóna. V týmu dál zůstane Slovák Hlipala a doplňování kádru ještě podle vedení klubu není konečné.