Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Černí andělé jsou zlatí. Slaví titul mistra MOL ligy

01/05/2021
Prohrály, ale přesto slavily. I přes jednobrankovou prohru v Michalovcích v přímém souboji o MOL ligový titul totiž v MOL lize vyhrály. Čtveřice českých týmů taky v sobotu rozehrála play out. Jak si vedly?
Černí andělé jsou zlatí. Slaví titul mistra MOL ligy

 

Moc utkání v zápase k vidění nebylo. Bojovné a absolutně vyrovnané utkání bylo v pravdě šlágrem a dramatem o titul, jak má být. Žádný ze soupeřů si nevypracoval víc, než dvoubrankový náskok (10:8, 12:14) a šedesát minut se tak oba silné týmy s mezinárodními zkušenostmi praly o každou střeleckou šanci. nakonec o jednu víc vytěžily Michalovce (19:18), to jim ale k zisku titulu nestačilo a oslavy vypukly na straně Mostu.

„Některé holky ještě tenhle titul nevyhrály, mají ho poprvé. A tohle je úžasný zážitek, moc si toho ceníme,“ hlásila spokojeně brankářka Dominika Müllnerová.

„Byl to boj, jaký se o titul očekává. Sice interliga pro nás není priorita, ale každý takový pohár je cenný. O to víc, že se to podařilo v Michalovcích, kde se dlouhodobě nevyhrává,“ doplnil jeden z mosteckých trenérů Ondřej Václavek.

 

 

Pro házenkářky Mostu je to třetí mistrovský titul v česko-slovenské soutěži. Nyní chtějí na úspěšný výsledek navázat i v národním play off.

Ve Zlíně a v Písku pak odstartovaly boje play out. V Písku se týmy domácího Sokola a hostující Plzně o body rozdělily. Písek totiž sice v utkání vedl i pětibrankovým rozdílem (20:15), v závěru ale Patrnčiaková vystřílela Západočeškám vyrovnání na konečných 22:22.

Zlíňanky na úvod play out rozstřílely tým Hodonína vysoko 28:17 a vykročily tak k obhajobě vlastní pozice po základní části. „Asi jsme zklamali všechny včetně sebe. Bez sebekritiky to nepůjde. Navíc důraz domácích - zcela férový - nám dělal velký problém,“ kroutil hlavou po utkání trenér Hodonína Antonín Střelec. „Vlastně je to pořad dokola, v tréninku vše funguje, ale to o co se hraje, písknutím hned skončí a každý hraje sólo, což není cesta. Je to velké zklamání a musíme si to vyhodnotit. Jen Zichová s Rehušovou v brance snad věděly o co jde,“ dodal Střelec.

 

MOL LIGA

1. 5. 2021 15:00 SOKOL PÍSEK - DHC PLZEŇ 22:22

1. 5. 2021 17:30 IUVENTA MICHALOVCE - DHK BANÍK MOST 19:18

1. 5. 2021 17:00 HANDBALL PSG ZLÍN - HK HODONÍN 28:17