Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Liga se hodně posunula, říká Malá po návratu do Německa. Pohodu chce přenést do reprezentace

20/11/2021 | MS 2021
Čtyři sezony hrála ve Francii, na startu aktuálního roku se ale Veronika Malá přesunula za novou výzvou do Německa. V Bietigheimu se jí daří na výbornou, celek z města 19 kilometrů od Stuttgartu drtí ligu. Během sezony zatím neprohrál, zvítězil ve všech dosavadních šestnácti kolech a naposledy uspěl také v Evropské lize. „Všichni jsou spokojeni, nálada je v klubu dobrá," pochvaluje si křídelnice české reprezentace a k nadcházejícím reprezentačním plánům dodává: "Věřím, že vytvoříme se spoluhráčkami něco speciálního."
Liga se hodně posunula, říká Malá po návratu do Německa. Pohodu chce přenést do reprezentace

 

„Když se vyhrává, je to vždy výhoda. Všichni jsou spokojení a dobrá nálada se pak promítne i do národního týmu,“ uvědomuje si zkušená hráčka působící v Bietigheimu. Celek ze 42 tisícového města vévodí německé lize, stejně bodů má jen o skóre horší Borussia Dortmund. „Věřím, že se ostatním spoluhráčkám z reprezentace také daří a vytvoříme společně něco speciálního.“

Veronika Malá se přesunula do Bundesligy po čtyřech letech strávených v Paříži. Těsně před transferem říkala, že zatímco francouzská soutěž je atletičtější, v jejím budoucím působišti dominuje spíš silovější stránka hry. „Pořád mi to tak přijde. Ale cítím, že se za ty roky, kdy jsem byla pryč, německá soutěž hodně posunula. Týmy jsou vyrovnanější. Celky se posunuly jak hráčsky, tak takticky. " Velkou roli totiž hraje taktika a příprava na zápas. „Máme mnohem víc videí a sledování záznamu. Analyzujeme soupeře."

 

 

Z evropské metropole se Malá přestěhovala do menšího městečka obklopeného nádhernou přírodou. „Všude je něco a rozhodně je fajn zase vidět nová místa a něco poznat,“ prozrazuje.

Německý národní tým, který z tamní soutěže 27letá levé křídlo dobře zná, potká reprezentace ve skupině mistrovství světa. „Nemáme s nimi úplně dobrou bilanci, ale to neznamená, že musí zápas probíhat stejně jako třeba na šampionátu ve Francii. Věřím, že jsme se od té doby posunuly. Budeme se na ně snažit připravit, jak nejlíp umíme. Prostě si to s nimi půjdeme na hřiště rozdat,“ říká odhodlaně.

K přípravě a sehrání týmu bude sloužit turnaj O štít města Chebu, reprezentační parta je ale v kontaktu celý rok. „Průběžně se bavíme. Teď plánujeme i vánoční besídku, každá z nás přiveze dárek, ty se pak losují a předávají. Bude to i stmelovací a nalaďovací se teambuilding,“ vypráví Malá.

Příprava se ale nebude odvíjet podle soupeřů z pro chebský turnaj, kde národní tým prověří Island, Norsko a Švýcarsko. Tým Jana Bašného se bude soustředit spíš na vyladění vlastního výkonu. „Budeme řešit, jak budeme chtít použít obranu a jak hrát v útoku. Zaměříme se spíš na nás," potvrzuje. Sama reprezentační opora se cítí dobře a připravená, v klubu dostává hodně prostoru. „Jsem spokojená s výkony a snažím se co nejvíc připravit na reprezentaci a samotný světový šampionát ve Španělsku," uzavírá.