Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Ohlédnutí za letní olympiádou dětí a mládeže 2022 v podání Zlínského kraje

22/09/2022 | mládež
„Citius, Altius, Fortius - Communiter.“ „Rychleji, výše, silněji - společně“.
Ohlédnutí za letní olympiádou dětí a mládeže 2022 v podání Zlínského kraje

V úterý 20. 09. 2022 zavítali do Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje, mladí sportovci - medailisté, jenž kraj reprezentovali na Hrách X. LODM, které se konaly 26. - 30. června 2022 v Olomouckém kraji. Výpravu Zlínského kraje tvořilo 307 osob, z toho 257 sportovců, 47 trenérů a 3 vedoucí. Medailí přivezli sportovci Zlínského kraje celkem 41 a za jejich výkony jim poděkoval hejtman Radim Holiš a radní Jiří Jaroš. Článek ZDE.

Na hrách X. letní olympiády dětí a mládeže byla házená zastoupena jak dívkami, tak chlapci. Zlínskému krajskému svazu házené se podařilo připravit oba výběry, které se rozhodně v konkurenci 14 krajů České republiky neztratily.

Výběr starších žaček obsadil celkově 5. místo

Výběr chlapců 6. místo:

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě obou výběrů podíleli: trenéři Miroslav Bartoň, Hana Kolářová, Josef Malina, Tomáš Janků, Josef Mazáč, Pavel Mancl, samozřejmě také trenéři ve všech klubech, ze kterých reprezentanti Zlínského kraje vzešli.

Velké díky patří i rodičům, kteří svoje děti ke sportování vedou a podporují je. Těm, kteří mohli a přijeli vytvářet bouřlivou divákou kulisu během utkání, patří ještě jedno poděkování - speciální.

„Moc děkuji všem sportovcům, kteří vybojovali svým výkonem medaile na olympiádě, a doufám, že u sportu zůstanou a budou dál dělat čest našemu kraji. U mě jsou vítězové úplně všichni, kdo sportují. Dík patří samozřejmě i jejich rodičům a trenérům,“ řekl Ing. Radim Holiš, hejtman Zlínského kraje.

Dodejme citát barona Pierre de Coubertina, zakladatele moderních Olympijských her: „Není důležité vyhrát, ale bojovat čestně a ze všech sil.“

Doufejme, že si všichni účastníci této mimořádné sportovní události odnesli do svých dalších životů nové zkušenosti a zážitky, které jim pomohou nejen v jejich sportovní kariéře.