Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zemřel pan Karel Čermák, několikanásobný medailista mistrovství světa

04/05/2021
V minulých dnech zasáhla českou házenou další smutná zpráva. Ve věku jednadevadesáti let zemřel pan Karel Čermák, čtyřnásobný medailista z mistrovství světa a vítěz Poháru mistrů evropských zemí. Čest jeho památce!
Zemřel pan Karel Čermák, několikanásobný medailista mistrovství světa

 

Pan Karel Čermák byl významnou postavou česko-slovenské reprezentace především v 50. a 60. letech 20. století. Ve své bohaté házenkářské kariéře vybojoval bronz na mistrovství světa v roce 1954, historicky prvním házenkářském mistrovství světa od roku 1938. V roce 1955 získal bronzovou medaili na mistrovství světa v házené pro jedenáct hráčů. Stříbro na mistrovství světa v handballu pak vybojoval se svými spoluhráči roku 1958, kdy nad síly česko-slovenské reprezentace byli pouze Švédové, a roce 1961, to česko-slovenský výběr prohrál ve finále s Rumuny o jedinou branku v prodloužení.

Z roku 1957 pak měl pan Karel Čermák na kontě titul z Poháru mistrů evropských zemí (předchůdce dnešní Ligy mistrů), titul vybojoval s pražskou Duklou, jejíž členové tvořili v padesátých letech téměř polovinu národní reprezentace. S Duklou vyhrál celkem asi deset národních mistrovských titulů v sedmičkové a jedenáctkové házené. V roce 2017 byl Karel Čermák zařazen mezi plzeňské sportovní legendy při vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Plzeňského kraje. Byl čestným členem Českého klubu olympioniků a jeho nadačního fondu, sportovní legendou Plzeňského kraje i dlouholetým funkcionářem bývalé Škody Plzeň.

 

Pan Karel Čermák se jako člen česko-slovenské reprezentace zapsal pod nejvýraznější úspěchy v historii našeho sportu!

Čest jeho památce!

 

Rozhovor s panem Karlem Čermákem mapující jeho úspěšnou házenkářskou kariéru si můžete přečíst zde.

 

Pan Čermák(uprostřed) při převzetí medaile k životnímu jubileu 90 let spolu se zástupci Města Plzeň a další házenkářskou legendou, panem Vladimírem Haberem (vlevo vedle pana Čermáka).